Sklep ezoteryczny – co interesującego można w nim dostać?

CO TO JEST EZOTERYKA?

Ezoteryka coraz częściej pojawia się w naszych domach. Popularność zyskują różnego rodzaju ćwiczenia duchowe, medytacja, joga. Sporo ludzi sięga po rady znawców w celu odczucia niesamowitych doświadczeń duchowych. Otwierają się sklepy ezoteryczne. Czym właściwie jest ezoteryka, co kryje się pod tym wyrazem?

 Można wyjść od tego, że jest to dosyć rozległe pojęcie, zawierające setki podejść. Dużemu odsetkowi społeczeństwa ezoteryka łączy się z czarami. Faktycznie, ezoteryka to wiedza tajemna, ścieżka do wyższego poziomu wiedzy i bardziej świadomego poznania istniejącego  świata. Połączona jest z rzeczami mistycznymi.

Ludzie interesujące się ezoteryką korzystają z numerologii, astrologii albo psychologii, w celu zgadywać przyszłość jak również dostawać natchnienie. Oprócz tego, często wykorzystuje się z zaklęć, wróżb czy obrzędów. Przyznaje się też\także pewną znaczenie liczbom, wyrazom albo rzeczom. Ezoteryka poprzez swoje cechy kładzie nacisk na osobistym oświeceniu jednostki. 

EZOTERYKA W PODEJŚCIU HISTORYCZNYM

Osoby trudniące się praktykami ezoterycznymi żyją na świecie od dawien dawna. Choćby w mitologii greckiej występowały wyrocznie. Pośród wszelakich tradycji od lat występują szamani, wróżbici, magowie, uzdrowiciele. W polskiej kulturze można przytoczyć szeptuchy i szeptunów – wykształconych w medycynie ludowej, zdolnych do odgadywać ludzkich przemyśleń. 

Przez lata spojrzenie na takich ludzi bywało dwojakie – część korzystała z ich usług i brała na poważnie w każde słowo, dla innych byli oni zwykłymi szarlatanami, działającymi wspólnie z mocami nieczystymi. Rytuały wykorzystywane przez ezoteryków kojarzyły się z mocami nieczystymi. Przez wzgląd na spór z wierzeniami kościoła tacy ludzie często skazywane były na banicję.  

Dziś ezoteryka postrzegana jest inaczej. Część uważa ją za warte zgłębienia fenomen. Ezoterycy obserwują w gwiazdy, medytują, analizują horoskopy. Każdy dąży do posiąść prawdę na swój sposób

SKLEP EZOTERYCZNY – ATRAKCYJNOŚĆ KREUJE PODAŻ

Zwiększenie się popytu aktywnościami ezoterycznymi spowodował odzew rynku. Wraz z wzrostem zainteresowaniem na ezoteryczne produkty i serwisy, pojawiły się sklepy ezoteryczne. Są one pokłosiem na zainteresowania klientów, którzy poprzez tajemnicze przedmioty, chcą wzmacniać doznawane przeżycia i docierać znacznie głębiej w swoich mentalnych doświadczeniach. 

SKLEP EZOTERYCZNY – CO W NIM JEST?

Należy przyglądnąć się asortymentowi będących na stanie w sklepie ezoterycznym. Umożliwi to zbliżyć się do odpowiedzi na kwestię – czy sklep ezoteryczny jest dla każdego?

Jednym z podstawowych produktów dostępnych w sklepie ezoterycznym są kadzidła. Woń uwalniany przez kadzidło w trakcie wypalania ma oczyszcza przestrzeń i czyścić pomieszczenie, w którym jest rozprowadzany od ciemnych mocy. 

Następnym produktem, który znajdziemy w  sklepu ezoterycznego są świeczki. Cechują się one zróżnicowaniem kolorów, wydzielanych woni i użytkowań. Ułatwiają wejść w pozytywny nastrój, poskromić złe emocje, usuwać napięcia. Świeczki stosuje się też do różnorodnych obrzędów bądź masaży.

Lubianym produktem są różnorakie magiczne kamienie, którym przypisuje się dane siły. Według ezoteryków wpływają one na nasze nastrój, wspierają w pokonywaniu problemów zawodowych. Ametyst, agat czy onyks to minerały, które wspierają uzyskiwać mentalnej harmonii, motywację, czy dostatek.

Sklep ezoteryczny to też rzeczy związane ze zdrowym stylem życia – naturalne kosmetyki, masażery do ciała, lampy solne. Jego wyposażenie tworzą różnorakie akcesoria: runy, karty, kule, łapacze snów, różdżki, wahadełka i wiele innych.

Zatem czy sklep ezoteryczny może być dla większości? Odpowiedź brzmi: jak najbardziej.