Prywatne przedszkola idą w specjalizacje – co oferują?

Prywatne przedszkole najczęściej są otwierane przez osoby fizyczne czy też fundacje. Niepubliczne przedszkole najczęściej mieści się w dużych domach zbudowanych czy też przystosowanych specjalnie do tego celu. 

Jaki jest koszt przedszkola niepublicznego?

Bez wątpienia to ile zapłacisz za przedszkole niepubliczne jest bardzo zróżnicowane. W większych miastach takich jak na przykład Kraków za czynsz zapłacisz tysiąc pięćset złotych. Za niepubliczne przedszkole w niedużym mieście zapłacisz mniej więcej 600 złotych za miesiąc.

Zalety przedszkoli prywatnych

Bez wątpienia zdecydowanie się na przedszkole to bardzo ważna decyzja. Zależy od niej rozwój czy też bezpieczeństwo dziecka. Każdego roku wiele rodziców staje przed ciężkim dylematem – czy wybrać przedszkole publiczne czy prywatne? Żeby się na coś zdecydować trzeba zapoznać się z zaletami tych placówek. W naszym tekście zobaczysz jakie są plusy przedszkola prywatnego.
  1. Bardzo duży wybór dodatkowych aktywności – przedszkola niepubliczne mają w ofercie dużo zajęć dodatkowych dla dzieci. Są nimi na przykład robotyka, nauka gry na flecie, basen, sport, nauka angielskiego, zajęcia taneczne.
  2. Mała liczba dzieci w grupie – zajęcia w placówce niepublicznej odbywają się w niewielkich grupach. Dzięki temu każdy maluch ma zapewnioną indywidualną opiekę.
  3. Dostępność cały rok – w placówkach prywatnych nie ma tzw. wakacyjne przerwy.
  4. Mamy możliwość wyboru przedszkola z profilem – istnieje dużo przedszkoli niepublicznych profilowanych. Jak na przykład przedszkole językowe, sportowe czy też artystyczne;
  5. Dobre wyposażenie – przedszkola prywatne często mają nowoczesne sale,które są bogato wyposażone w zabawki z certyfikatami bezpieczeństwa;
  6. Duży wybór atrakcji – takie placówki dają wiele możliwości. Gwarantują lekcje dopasowywane do zdolności i potrzeb każdego dziecka.
  7. Wykwalifikowana kadra – prywatne przedszkola zapewniają zarówno pomoc psychologa, logopedy jak i pedagoga.
  8. Własna kuchnia – często w publicznych przedszkolach nie ma opcji aby dać dziecku konkretny posiłek, jak przykładowo bez mięsa. Przedszkola niepubliczne respektują prośby rodziców w tej kwestii.
  9. Bezpieczeństwo – każde przedszkole prywatne posiada własny monitoring, ponadto wstęp na teren placówki jest pod nadzorem.
Pamiętaj, że uczęszczanie do przedszkola u dzieci na samym początku jest stresujące. Dlatego właśnie należy zapewnić mu możliwie najlepsze warunki. Inwestycja w przedszkole niepubliczne w Krakowie jest wskazana. Zadbaj o rozwój swojego dziecka, a także o jego samopoczucie.