Najwyższa jakość, najlepszy efekt – Wybieramy olejki eteryczne

Naturalne olejki eteryczne zyskują coraz większą popularność. Od wieków używanie są do aromaterapii, a nasze babcie wykorzystywały ich drogocenne cechy w leczeniu mnóstwa chorób. Jednakże nie wszystkie produkty to naturalne olejki eteryczne najlepszej jakości. W jaki sposób rozpoznać cenne naturalne olejki eteryczne? Jakie profity dają Ci 100% naturalne olejki eteryczne? Te i wiele innych tematów poruszymy w tym artykule.

Czym są naturalne olejki eteryczne?

Naturalne olejki eteryczne to nic innego jak dobrej jakości esencje roślinne. Ich obfity aromat zawarty w pojedynczej kropli to przykład na to jak mocno zostały skondensowane. 

Do wyprodukowania jednego kilograma naturalnego olejku eterycznego z róży potrzebne jest aż od 3000 kg do 5000 kg płatków róży! Tak olbrzymie zagęszczenie olejku daje nam możliwość zrobienia użytku z ogromu leczniczych cech ziół, kwiatów i owoców.  

Naturalne olejki eteryczne są produkowane na multum sposobów, najczęściej pozyskuje się je ze świeżo zebranych bądź suszonych roślin techniką destylacji za pomocą pary wodnej albo destylacji wodnej.  

Jakie właściwości mają naturalne olejki eteryczne?

Naturalne olejki eteryczne destylowane wyłącznie z roślinnych surowców mają dużo pożytecznych właściwości. Zależnie od Twoich wymagań masz możliwość wykorzystać je na odmienne sposoby.

Terapia zapachami jest jedną z najpopularniejszych metod zastosowania naturalnych olejków eterycznych – możesz do tego użyć dyfuzora lub specjalnego kominka. Naturalne olejki eteryczne posiadają także zbawienny wpływ na problemy skórne. W tym celu możesz użyć kilku kropli naturalnego olejku eterycznego do kąpieli bądź zmieszać z Twoim ulubionym balsamem.

Olejek lawendowy

posiada wspaniałe działanie wyciszające i wpływa na relaks, wykorzystywany w trakcie aromaterapii pomoże Ci się rozluźnić jak też zapewni głęboki i wartościowy sen. 

Olejek z sosny

popularny zwykle w porze wzrostu przeziębień, fantastycznie działa w chorobach górnych dróg oddechowych, a jego aromat daje ulgę zakatarzonym. Ma działanie odświeżające oraz pobudzające, a także orzeźwia wykończony umysł.

Olejek rozmarynowy

jest to jeden z cenniejszych naturalnych olejków eterycznych. Jest pomocą w skupieniu a także wspomaga procesy myślenia. Zastosowany na skórę jest pomocny w walce z cellulitem, będzie także doskonale regenerował naskórek.

Olejek z drzewa herbacianego

{jest znany ze swoich|możesz go znać z jego silnych właściwości przeciwbakteryjnych, przeciwwirusowych i przeciwgrzybiczych. Wspomaga walkę z przeziębieniem, oraz grypą. Używany na skórę skutecznie radzi sobie z wypryskami i zmianami skórnymi.

Jak rozpoznać naturalne olejki eteryczne?

Całkowicie naturalny produkt, jakim jest olejek eteryczny, da Ci nie tylko piękny aromat ale również mnogie właściwości wspomagające leczenie. Niestety w internecie pojawia się ogromna ilość zamienników a także produktów złej jakości. W jaki sposób zatem rozpoznać 100% naturalne olejki eteryczne od zamienników? 

Najłatwiejszą techniką jest zwrócenie uwagi na samą nazwę. Gdy na buteleczce nie jest zaznaczone, iż jest to wyrób w 100% stworzony z naturalnych składników, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, iż w swym składzie posiada substancje szkodliwe lub syntetyczne substancje wypełniające. Ma on miły zapach, lecz nie powinno się stosować go w celach medycznych i używać wprost na skórę – na przykład do masażu lub jako dodatek do kąpieli lub kremu.

Jeśli na buteleczce można zobaczyć napis “olejek zapachowy” możesz mieć pewność, iż jest to jedynie falsyfikat rzeczywiście drogocennego naturalnego olejku eterycznego.Warto także spojrzeć czy producent ujawnia różne dokumenty dotyczące składu, sposobu pozyskiwania jak też klasy ziół, kwiatów i owoców użytych w celu wytworzenia ekstraktu. Kiedy firma jest uczciwa i można bez większych trudności poznać tok wytwarzania każdej partii, możesz zaufać w kwestii najwyższej klasy, a co za tym idzie dobrego działania.