Leczenie uzależnień – czy uzyskam pomoc na NFZ?

Ośrodek lecząca osoby uzależnione w Wandzinie pomaga wrócić do zdrowia wszystkim, którzy potrzebują wsparcia NFZ. Próby leczenia na własną rękę, zwłaszcza przy substancjach psychoaktywnych jest niezwykle trudne. To sprawia, że skorzystać z oferowanego tam krótkoterminowego programu leczenia, który cechuje się działaniem w oparciu o metodę społeczności terapeutycznej. Ważnym punktem przy wychodzeniu z nałogów jest udział w terapii krótkoterminowej. Jest ona przeznaczona dla osób uzależnionych od narkotyków, alkoholu, substancji psychoaktywnych oraz innych środków.

Na czym polega?

Zabierając się za realizację postanowienia o skończeniu z używkami trzeba być świadomym, że leczenie przeważnie trwa do 6 miesięcy. Jest to etap w życiu, podczas którego dopasowywane jest najlepsze możliwe leczenie. Definiuje to stan osoby uzależnionej. Można podzielić ten czas na 4 etapy, które sukcesywnie pomogą osiągnąć pożądany rezultat. Na samym początku warto skupić się na swoim wyglądzie oraz środowisku. Drugim punktem jest motywacja, która umożliwia nam wprowadzić znaczące zmiany, które są zaczerpnięte z wyznawanych norm i wartości. Następny etap umożliwia poprawienie relacji z samym sobą oraz rodziną. Czwartym, a jednocześnie ostatnim etapem jest przypływ myśli o normalnym życiu poza ośrodkiem. Ukończone leczenie daje szansę na samodzielne i udane życie bez nałogów.

Do rozpoczęcia terapii trzeba spełniać pewne wymagania

Fundamentem przyjęcia do ośrodka w województwie pomorskim jest aktualne skierowanie od lekarza. Nie wolno zapomnieć o lekach zażywanych na stałe, które będą odpowiednio dopasowane do czasu pobytu. Istotne jest, że jeśli pacjent nie będzie posiadać zalecenia do przyjmowania leków, to nie zostaną one podane. Warunkiem są także dokumenty takie jak dowód osobisty, RTG klatki piersiowej czy dokumentacja medyczna lub/i terapeutyczna. W czasie pakowania każda osoba, która chce skorzystać z usług ośrodka musi pamiętać o środkach higieny oraz odzieży. W żadnym razie nie wolno wnosić groźnych narzędzi i przedmiotów, telefonu komórkowego oraz cennych przedmiotów.
Sprawdź źródło artykułu: wandzin.pl