Księgowość – wybrać najbliższe biuro czy dużą korporację?

Dla osób którzy zaczynają swoją przygodę z własnym biznesem wybór pomiędzy małą księgowością a dużym biurem rachunkowym wyzwanie. Dużo albowiem zależy od tego jakie zapotrzebowania ma konkretna korporacja oraz w jakim stylu możemy ją prowadzić. W jaki sposób dobrać sposób najlepiej dopasowane do indywidualnych wymogów w tematyce spraw finansowych naszej firmy?

O czym trzeba pamiętać podczas wyboru usług księgowych 

Ogromną zaletą, z racji na rodzaj prowadzenia własnego biznesu stanowi to, aby nasza księgowa dysponowała dla nas czasem i możliwość bycia w ciągłym kontakcie. Notorycznie mają miejsce sytuacje niespodziewane, poprzez które nie możemy dojechać na ustaloną porę do biura co może nam komplikować rozwój wydarzeń. Musimy zatem zwrócić uwagi na to, aby,żeby wybrana przez nas korporacja posiadała poniższe cechy:

  • Łatwy i krótki przyjazd – w razie potrzeby pilnego kontaktu
  • Jest usytuowana w bliskiej odległości od nas – to pozwala oszczędzić czas na dojazdy i powoduje ogromny komfort w razie nagłych sytuacji
  • liczba pracowników – tak, żeby w przypadku choroby lub chwilowej niedomagania pracownika, który rozlicza naszą firmę, nie miały miejsca zaległości

Biorąc pod rozwagę wymienione wyżej rady, rozbieżność pomiędzy małym a dużym biurem rachunkowym nie jest zbyt duża. W pierwszej kolejność wynika to z tego, że w każdym w dwóch przypadków, będziemy mieli do czynienia z indywidualną księgową dla której, rzecz jasna, jesteśmy klientem. Są osoby, które sądzą, że duże biuro księgowe jest dla nas bezpieczniejsze przez opinię oraz sam fakt rozmiaru – więcej pracowników = brak problemów w temacie płynności obsługi. Ale nie jest powiedziedziane że tak będzie, gdyż większe biuro rachunkowe to i większa odpowiedzialności a także duża liczba zleceń i obsługiwanych zleceniodawców – co może spowodować, że biuro przestanie wyrabiać się w terminie z naszymi zaleceniami przez natłok zobowiązań. 

Małe czy większe biuro księgowe?

Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. W małych biurach rachunkowych posiadamy mniejszą liczbę pracowników, ale są oni dla nas lepiej przystępni a z racji na to, iż najczęściej są to przedsiębiorstwa, które znajdują się w niedalekim otoczeniu. Natomiast ogromnym plusem korzystania z usług dużych biur jest to, że mają oni dużo fachowców i dzięki temu, w przypadku choroby lub niedyspozycji naszej księgowej, posiadamy pewność, że niezmiennie będziemy kompleksowo obsłużeni.

Przedsiębiorca, powinien przemyśleć wszystkie propozycję w zależności od swoich preferencji i dopasować je do siebie. Prywatna księgowa kraków w takich metropoliach jak Kraków, Łódź czy Warszawa, zawsze będzie trudnym wyborem, ponieważ zwłaszcza w dużych miastach wybór jest urozmaicony przez co trudniejszy.