Kiedy warto znać hiszpański?

Hiszpański jest jednym z popularniejszych języków do nauki. Coraz częściej można wybrać go jako drugi język w liceum lub technikum. Nie jest on również trudny w nauce. Czy przydaje się jednak poza szkołą? Zdecydowanie nie można go porównać do języka angielskiego, za pomocą którego dogadamy się w większości miejsc na całym świecie. Przeanalizujmy czy nauka hiszpańskiego się opłaca i kiedy będzie przydatny.

Hiszpański – język doskonały na wakacje

Najczęściej myślimy o nauce języka obcego kiedy chcemy polecieć na wakacje zagranicę. Tak też jest w przypadku hiszpańskiego, ponieważ Hiszpania jest niezwykle często wybierana na krótkie albo długie wyjazdy. Powinniśmy jednak mieć świadomość, że nie tylko tam uda nam się porozumieć w języku hiszpańskim. Aż 20 krajów ma hiszpański jako język oficjalny, albo jako drugi język. To sprawia, że jest drugim najpopularniejszym językiem na świecie. Jeżeli planujesz wakacje w Ameryce Łacińskiej, Andorze lub Gwinei Równikowej to będziesz się tam porozumiewać właśnie po hiszpańsku. Warto tutaj również dodać, że aż 45 milionów mieszkańców USA mówi po hiszpańsku.

Jeden z prostszych języków do nauki

Dzisiaj bardzo ceni się umiejętność porozumiewania się w językach obcych. Hiszpański jest więc doskonałym drugim językiem, gdyż należy do jednych z łatwiejszych do nauki. Sporo słówek, które znamy po angielsku, będą bardzo podobne do tych hiszpańskich. Jeżeli znasz już francuski, włoski lub portugalski, to też nauczysz się hiszpańskiego w mig. Dodatkowo hiszpański jest fonetyczny, więc słowa czyta się identycznie, jak się je pisze.

Gdzie uczyć się hiszpańskiego?

Jeśli masz możliwość nauki hiszpańskiego w szkole albo na studiach to jesteś już o krok do przodu. Na pewno o wiele szybciej nauczysz się komunikatywnego języka rozmawiał po hiszpańsku. Uczyć hiszpańskiego można się przede wszystkimw szkole językowej. Znajdują się one w niemal każdym mieście, też w Skierniewicach. Innym sposobem jest znalezienie prywatnego nauczyciela i chodzenie na lekcje indywidualne, albo zainstalowanie różnych aplikacji internetowych. Ta ostatnia opcja jest o tyle ciekawa, że często można porozmawiać tam z native speakerami. W ten sposób od razu będziecie mówić, a nie skupiać się tylko na gramatyce i pisaniu. Wybierając szkołę językową w Skierniewicach również zapytajcie się, czy duży nacisk jest kładziony na umiejętność porozumiewania się po hiszpańsku.