Jakie są korzyści z jazdy na rolkach

Nie da się ukryć jazda na rolkach, a także jazda na wrotkach zaliczany jest do jednego z najprzyjemniejszych i najlepiej działających na zdrowie sportów. Do ich zalet należy:

  • wzmacnianie mięśni nóg a także w pośladkach
  • przyśpieszenie spalania tkanki tłuszczowej,
  • poprawia kondycję, zwiększenie koordynacji ruchowej.

Natomiast plusy rolkarstwa nie są to tylko korzyści zdrowotne. Ta dyscyplina sportowa oprócz tego, że sprawia, że ciało jest mocniejsze, jest to idealna forma relaksu i rozwiązanie na cudowną formą relaksu i sposobem na ciekawe zagospodarowanie czasu z rodziną.Ważne jest również to iż  jazda na rolkach daje możliwość do zapoznania się z nowymi osobami,dodatkowo pozwalają one zapomnieć o stresie.  Najlepsze w wrotkach jest to, że żeby rozpocząć ten sport, nie musisz być wysportowanym. A także wrotki są idealne zarówno dla maluchów, jak i dla nieco starszych osób których kondycja jest różna.

Jakie są korzyści z jazdy na wrotkach?

Jazda na wrotkach w skuteczny sposób spalają tkankę tłuszczową

Czy zdajesz sobię sprawę, że wrotki są skutecznym sposobem na odchudzanie niemalże tak samo jak jogging? Podczas godzinnej jazdy jesteś w stanie {zredukować|spalić| nawet 700 kalorii. Systematyczne treningi, odbywające się dwa razy w ciągu tygodnia, pozwalają na szybką utratę kilogramów. 

Wrotki nie przeciążają stawów

Plusem jazdy na wrotkach nad biegiem jest fakt iż przeciąża ona stawy w mniejszym stopniu. Ze względu na to, że aktywność jest płynna, nie ma potrzeby nagłych zrywów, kolana oraz kręgosłup nie są tak narażone na obciążenia jak w trakcie biegu.

Rolki ulepszają kondycję

Przez to, że jazda na wrotkach jest sportem aerobowym poprawia jakość pracy serca i korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu krążenia. Solidne serce szybciej pompuje krew, przez co tlen dostarczony jest sprawniej do wszystkich tkanek w organizmie. Sprawia to, że o wiele mniej się forsujemy oraz mamy znacznie więcej energii do życia.

Rolki rozwijają mięśnie pośladków 

W związku z tym, że podczas  jazdy na rolkach pracują wszelkie duże grupy mięśniowe, nogi u u jeżdżących na rolkach stają się jędrne. 

Rolki poprawiają koordynację ruchową

Ze względu na konieczność utrzymania odpowiedniego balansu na chwiejnych rolkach sprawia, że odpowiednie mięśnie w naszym ciele muszą ze sobą współpracować. Jazda na wrotkach pomagają w wyrabianiu poczucia równowagi.

Jazda na wrotkach dotlenia nasz organizm

Bez wątpienia podczas jazdy na wrotkach zażywamy aktywności na świeżym powietrzu. Nie można ukryć, iż taka aktywność jest bardziej zdrowy oraz lepiej dotlenia nasze ciało niż ćwiczenia w zamkniętych obszarach.

Jazda na wrotkach to idealny środkiem transportu  

Ogromną zaletą jazdy na rolkach jest fakt, iż będziemy w stanie nimi przetransportować się wszędzie, dokąd prowadzą drogi.

Wrotki odpręża a także obniża zdenerwowanie

Wrotki po dniu zapełnionym przez obowiązki to doskonały czas aby zredukować stres i izolacja od rutyny życia codziennego. A ponadto wrotkarstwo pozwala nam ciekawie spędzić czas z korzyścią dla zdrowotności  a także wyglądu naszej sylwetki.

Gdzie w Szczecinie można jeździć na wrotkach? 

Bez wątpienia najlepsza pora roku do treningów na rolkach to bezsprzecznie miesiące letnie czyli przykładowo kwiecień. Szczecin proponuje wiele miejsc gdzie można jazdy na rolkach. Gdzie jeździć na rolkach w Szczecinie?

Arkonia

Na wyróżnienie zasługuje mieszcząca się w Szczecinie arkonka. Obok niej znajdziemy liczne krzewy a także zbiornik wodny. Z pewnością przez to jazda na wrotkach jest tam zdecydowanie bardziej przyjemna. Pełny dystans trasy mierzy 1,7 kilometra.

Szczecińskie bulwary

Następną lokalizacją są Szczecińskie Bulwary. Pełny dystans tej trasy wynosi 850 m.

Trasa zamkowa

Uwielbiasz widok na cały Szczecin?Jeśli tak to koniecznie polecamy i trasę zamkową. Jest to wyasfaltowana dróżka, która pokazuje widok zarówno na Odrę i Szczecin.