Jaka muzyka na weselu?

Muzyka na weselu to jeden z najważniejszych wyborów jakie muszą podjąć Młode Pary. Jeszcze parę lat temu oczywistym było wybranie zespołu muzycznego, jednak dzisiaj coraz częściej wybierany jest DJ. Odpowiednia muzyka na weselu obiecuje rewelacyjne przyjęcie, prawdopodobnie nikt nie chciałby przyjęcia, na którym nikt nie tańczy dlatego, że jest słaba muzyka. Jakie są różnice pomiędzy zespołem muzycznym a DJ i która opcja jest lepsza cenowo?

Artykuł we współpracy z DJ Laskowski – dj na wesele.

DJ na wesele – jakie są tego plusy?

Przede wszystkim DJ ma zdecydowanie większy wybór muzyki, którą ma możliwość na weselu zagrać. Aktualnie gdy posiada się wszędzie dostęp do internetu i włącza się muzykę na komputerze to można zagrać w zasadzie każdy możliwy gatunek muzyczny, wykonawcę i piosenkę. DJ bardzo często jest tańszą opcją od zespołu muzycznego, szczególnie ze względu na to, że jest to jedna osoba. Na zespół składa się kilka osób, dodatkowo posiadają instrumenty i wkładają w to duży wysiłek fizyczny więc też cena za ich usługę jest droższa. Kolejnym plusem DJa jest to, że nawet jeśli zrobi on sobie przerwę w pracy to muzyka może w dalszym ciągu lecieć. W przypadku zespołu muzycznego przerwa muzyków przerwę w graniu, a niektóre zespoły robią sobie takie odpoczynki co kilka piosenek. Cena za DJa oczywiście różni się zależnie od miejscowości, jego wykwalifikowania i prestiżu. Oczywistym jest, że w Warszawie spotkamy zupełnie inny koszt niż w dużo mniejszej miejscowości.

Co daje zespół muzyczny na weselu?

Zespół muzyczny na weselu to dla niejednej Młodej Pary oczywisty wybór. Taką decyzję zazwyczaj podejmą pary, które na swoim przyjęciu chcą mieć więce starszych gości. Kiedyś nie do pomyślenia było zatrudnianie DJa i starsze ciocie i wujkowie mogłyby po prostu nie umieć się bawić. Zespół muzyczny pomimo tego, że posiada z góry określony repertuar to ma możliwość go bardzo fajnie dodać w gry, jakie zazwyczaj pojawiają się na weselach. DJ choćby bardzo chciał to nie włączy jednej piosenki w kilku innych rytmach. Sporo osób uważa również, że wesele jest tak wyjątkowym i niepowtarzalnym wydarzeniem, że nie myśli o nim bez muzyki na żywo. Ceny za orkiestrę najczęściej są sporo wyższe niż te, które są za DJ.

O czym pamiętać wybierając muzykę na wesele?

Na początku musicie zadać sobie pytanie jaką muzykę lubicie. Wesele oczywiście jest dla gości, ale to w głównej mierze Wy jako Para Młoda musicie być z niego zadowoleni. Jeśli wolicie nowoczesne wersje piosenek i duże urozmaicenie to DJ będzie doskonałą decyzją. Jeśli Wasze przyjęcie weselne ma być bardzo eleganckie to świetnie sprawdzi się orkiestra. Zupełnie inny akompaniament muzyczny rozpatrzycie gdy duża część gości będzie młoda, a inną gdy przyjęcie ma być typowo dla rodziny. Obojętne jest jednak czy wybierzecie zespół czy DJ na wesele – musicie zadbać o to żeby repertuar był dla Was odpowiedni. W dodatku obgadajcie z muzykami to czy chcecie gry weselne, czy nie, jeżeli tak to jakie. Zawsze nie zapomnijcie też o podpisaniu umowy.