Czym rolety zewnętrzne różnią się od wewnętrznych i jakie wybrać?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że na rynku znaleźć możemy z roku na rok coraz więcej rozwiązań jeśli chodzi o ozdoby oraz akcesoria okienne. Zarówno rolety, jak i żaluzje cechują się olbrzymią dostępnością różnorakich modeli i rodzajów, dlatego wszyscy powinni znaleźć roletę lub żaluzję interesującą ich w największym stopniu. Podstawowe pytanie brzmi jednak: czy lepiej wybrać rolety i żaluzje wewnętrzne, czy zewnętrzne? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Zapraszamy na porównanie obu rozwiązań.

Jakie funkcje muszą pełnić rolety i żaluzje?

Rolety, żaluzje oraz inne produkty renomowanych firm takich jak Metrol mogą pełnić różne funkcje. Przede wszystkim chodzi tutaj o dostęp do słońca, ale także inne kwestie, między innymi ochrona przed włamaniem. Co więcej, nie można również odmówić tego rodzaju produktom także funkcji czysto estetycznych, ponieważ obecnie mogą występować w wielu różnych opcjach kolorystycznych oraz materiałowych. Trafimy na rozwiązania dopasowane zarówno do najbardziej nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, jak i tych klasycznych i tradycyjnych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by pokusić się także chociażby o ekstrawagancki dobór produktów takich, jak żaluzje oraz rolety.

Lepiej wybrać rolety i żaluzje wewnętrzne czy zewnętrzne?

Poza sprawą jasną, czyli sposobem montażu, rolety wewnętrzne i zewnętrzne różnią się również szeregiem zastosowań. Kiedy priorytetem jest dla nas tylko i wyłącznie ochrona przed słońcem, świetnym wyborem są żaluzje wewnętrzne, zaś jeśli potrzebujemy zabezpieczenia również przed nagrzewaniem się budynku oraz oczekujemy funkcji antywłamaniowej, znacznie lepszym wyborem będą rolety i żaluzje zewnętrzne. Warto zwrócić się o pomoc do specjalistów, takich jak firma Metrol.